Μπαρτσελόνα-Φενέρμπαχτσε 65-84: Πέρασε από τη Βαρκελώνη με «περίπατο» (photos)

Τη νίκη με 84-65  πήρε η Φενέρμπαχτσε κόντρα στην Μπαρτσελόνα και πλέον ετοιμάζεται για το ματς στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ την επόμενη Παρασκευή για την 11η αγωνιστική της Euroleague

Με αυτή τη νίκη η Φενέρμπαχτσε έκανε το 9-1 στη διοργάνωση μετά από δέκα αγωνιστικές και πλέον ετοιμάζεται για το ματς με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ την 11η αγωνιστική, ενώ η Μπαρτσελόνα έπεσε στο 6-4.

Το πρώτο ημίχρονο και ειδικά η πρώτη περίοδος ήταν παράσταση για έναν ρόλο για τον Μπόμπι Ντίξον (είχε 1ο πόντους με 2/2 δίποντα, 2/2 τρίποντα), ο οποίος έκανε ότι ήθελε την άμυνα της Μπαρτσελόνα και έστειλε τους Τούρκους μπροστά με 45-36 στο πρώτο ημίχρονο. Οι Ισπανοί μπήκαν λίγο καλύτερα στο ματς στη συνέχεια και μείωσαν σε 45-40 πριν αναλάβει δράση ο Νίκολο Μέλι, ο οποίος με επτά σερί πόντους έκανε το 54-42 στο 27'.

Η Μπαρτσελόνα δεν μπορούσε να βρει λύσεις στο σκοράρισμα της Φενέρμπαχτσε, η οποία με καλάθι του Λοβέρν έκανε το 61-44 ένα λεπτό πριν από το φινάλε της τρίτης περιόδου. Οι Καταλανοί δεν μπόρεσαν ποτέ να μπουν στην διεκδίκηση του ματς στο τέλος και έτσι η Φενέρμπαχτσε πήρε τη νίκη.

TA ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-23, 36-45, 47-64, 65-84

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League