Σε τροχιά πλέι oφ η Μακάμπι

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα με 89-75 και ανέβηκε στο 10-9.

Εύκολο έργο είχε απόψε η Μακάμπι απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, τον οποίο υποχρέωσε στην τρίτη σερί ήττα του. Με τον Πιέρ Τζάκσον, να βγάζει φωτιά, ο οποίος πέτυχε 22 πόντους, ενώ έδωσε και 5 ασίστ η «ομάδα του λαού» νίκησε με 89-75 και παρέμεινε σε τροχιά πλέι όφ. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα από νωρίς και στο ημίχρονο ξέφυγαν (47-29 και +18).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ερυθρός Αστέρας έριξε τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό (53-45 στο 25') αλλά οι Σέρβοι σταδιακά έμεναν από δυνάμεις και στο τέλος η Μακάμπι έφτασε στη νίκη και στο 10-9.

Τα Δεκάλεπτα: 23-16, 47-29, 64-52, 89-75.

NBA: «Έσπασαν» το Μιλγουόκι οι Πέισερς - Διέλυσαν τους Μπακς και έκαναν το 1-1
ΑΕΚ: Ανοίγει τις πύλες του το Μουσείο Ιστορίας | Τα ωράρια λειτουργίας κι οι τιμές των εισιτηρίων
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!