Διπλό βόμβα από Ζιελόνα Γκόρα!

Τη δεύτερή της νίκη πήρε η Ζιελόνα Γκόρα που επικράτησε 66-51 της Λοκομοτίβ Κουμπάν στη Ρωσία!

Στο παιχνίδι της πρόκρισης έμεινε η Ζιελόνα Γκόρα που έκανε διπλό… βόμβα στην έδρα της Λοκομοτίβ με 66-51 για να μειώσει τις νίκες της στη μία από τον Παναθηναϊκό.

Οι γηπεδούχοι του Γιώργου Μπαρτζώκα ήταν τραγικοί στην επίθεση και στην πρώτη περίοδο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 24-13. Τίποτα δεν άλλαξε στη δεύτερη περίοδο και έτσι στο ημίχρονο η Ζιελόνα Γκόρα προηγήθηκε 40-27.

Στην 3η περίοδο η Λοκομοτίβ πέτυχε μόλις 11 πόντους και έμεινε πίσω με 52-38 για να έρθει το τελικό 66-51.

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΚΟΥΜΠΑΝ: Ντιλέινι 9 (1), Σίνγκλετον 11, Ράντολφ 7, Ντρέιπερ 5 (1), Κλαβέρ 10, Μπικόφ 4, Βορόνοφ, Ζουμπκόφ 3 (1), Φεσένκο 2, Μπρόκοφ.
ΖΙΕΛΟΝΑ ΓΚΟΡΑ: Μποστ 11 (1), Σζέζβικ 8 (2),  Πονίτκα 11 (1), Γκρουσέσκι 2, Χριτσάνιουκ 4, Ζαμόσκι 10 (2), Μπορόβνιακ 11, Τζούρισιτς 5 (1), Κόσαρεκ 4.

Πυγμαχία: Ο Κανέλο Άλβαρες «γκρέμισε» τον Μουνγκούια και διατήρησε τους τίτλους (vid)
Ελεύθερη πτώση για την Άστον Βίλα - Έχασε απ' την Μπράιτον, τραυματίστηκε ο Ρότζερς!
Πρόστιμο 30.000 ευρώ στη Φενέρμπαχτσε για το ντου οπαδών προς παίκτες της Μονακό