Live streaming Λαύριο-Περιστέρι

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στο Λαύριο και το Περιστέρι για την Basket League

Με δύο αγώνες θα ανοίξει σήμερα η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Basket League που θα μοιραστεί σε τρεις μέρες. Στο Λαύριο θα γίνει ο πρώτος από αυτούς (16:00, ΕΡΤ3), με την τοπική ομάδα να υποδέχεται το Περιστέρι bwin.

Το Λαύριο Megabolt παραμένει χωρίς νίκη έπειτα από έξι αγωνιστικές προερχόμενο από την εκτός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα στην Πάτρα. Από την άλλη πλευρά, το Περιστέρι bwin με τέσσερις νίκες σε έξι ματς είναι πίσω μόνο από τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ.

Το Λαύριο Megabolt βρίσκεται σε μία πρωτόγνωρη θέση, αφού για πρώτη φορά έχασε και τα έξι πρώτα παιχνίδια του στο Πρωτάθλημα. Η επίθεση μοιάζει να είναι το βασικότερο πρόβλημα του, κάτι που επιβεβαιώνεται από το γεγονός ότι σε κανένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια του δεν ξεπέρασε τους 70 πόντους.

Το Περιστέρι bwin μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες από τον Ολυμπιακό εκτός και την ΑΕΚ εντός έδρας, «έτρεξε» ένα σερί τριών νικών έχοντας μέσο όρο 90,33 πόντων στην επίθεση.

Είναι κάτι που δεν κατάφερε να κάνει πέρυσι σε όλη τη διάρκεια του Πρωταθλήματος αφού σημείωσε δύο φορές από δύο διαδοχικές νίκες, 14 και 20 Νοεμβρίου 2021 κόντρα σε Λάρισα και Απόλλωνα, 16 και 23 Ιανουαρίου κόντρα σε ΑΕΚ και Λαύριο Megabolt.

EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν