Live streaming Ιωνικός-Κολοσσός Ρόδου

Basket League: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Ιωνικός-Κολοσσός Ρόδου

Στο κλειστό της Νίκαιας διεξάγεται ο εξ αναβολής αγώνας της 17ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League.

Ο Ιωνικός θα υποδεχτεί τον Κολοσσό H Hotels προερχόμενος από την εντός έδρας ήττα από το Λαύριο Megabolt που ήταν η ένατη συνεχόμενη και σε συνδυασμό με τη νίκη του Ηρακλή επί του Απόλλωνα Oscar, τον άφησε μόνο στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ο Κολοσσός H Hotels από την πλευρά του προέρχεται από τις δύο διαδοχικές, εντός έδρας ήττες από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ και την ΑΕΚ.

Οι Νικαιώτες δεν έχουν γευτεί τη χαρά της νίκης από τις 12 Δεκεμβρίου όταν επικράτησαν εκτός έδρας του Περιστερίου Vitabiotics με 82-79. Ως γηπεδούχοι δε, μετά την επικράτηση επί του Άρη στο πρώτο παιχνίδι που έδωσαν φέτος στο κλειστό του «Πλάτωνα», μετρούν επτά σερί ήττες. Οι Ρόδιοι από την άλλη πλευρά έχουν ρεκόρ 3-4 μακριά από το νησί και αυτό θα είναι το πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι μετά από εκείνο που έδωσαν στην Πάτρα στις 12 Φεβρουαρίου, όταν και νίκησαν τον Απόλλωνα Oscar με 80-76.

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση Ιωνικός-Κολοσσός πατώντας ΕΔΩ

«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights