Ολυμπιακός-Λαύριο: Πέταξε την μπάλα σε διαιτητή ο Ντόρσεϊ (video)

Ολυμπιακός-Λαύριο: Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ «ξέφυγε» προς το τέλος της αναμέτρησης διαμαρτυρόμενος για ένα φάουλ που δεν του δόθηκε.

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύθηκε για ένα ημίχρονο (41-40), αλλά ήταν καταιγιστικός στην επανάληψη και έφτασε σε μια άνετη νίκη επί του Λαυρίου με 101-58.

Ωστόσο, ο Τάιλερ Ντόρσεϊ πρωταγωνίστησε αρνητικά σε δύο περιπτώσεις στην αναμέτρηση.

Αρχικά στο πρώτο ημίχρονο έκανε το... blooper της βραδιάς, όταν στην προσπάθειά του να πάρει ένα ριμπάουντ πέτυχε αυτοκαλάθι!

Στη συνέχεια, προς το τέλος του αγώνα, ο οποίος είχε ουσιαστικά κριθεί, με τη διαφορά να είναι πάνω από τους 20 πόντους ξέφυγε με την αντίδρασή του προς τους διαιτητές.

Συγκεκριμένα, διαμαρτυρόμενος για ένα φάουλ που δεν του δόθηκε, πέταξε με πολύ δύναμη την μπάλα στον διαιτητή, σαν να θέλει να τον χτυπήσει. Με συνέπεια να δεχθεί τεχνική ποινή (αν και με καθυστέρηση και όχι από τον διαιτητή που δέχθηκε την μπάλα).