Λυκογιάννης: «Ο Χολαργός έγραψε ιστορία»

Ιστορία έγραψε ο Χολαργός με τη νίκη κόντρα στον Κολοσσό Ρόδου και ο τεχνικός του συλλόγου Άρης Λυκογιαννής στάθηκε σε αυτό

«Ο Χολαργός έγραψε ιστορία μέσα στο γήπεδο του επιτυγχάνοντας την πρώτη του νίκη στην Basket League. Μπροστά στον κόσμο του. Ξεκάθαρα γνωρίζαμε ό,τι το παιχνίδι θα είναι δύσκολο κυρίως όσον αφορά την ψυχολογική προσέγγιση. Είχαμε αρκετό άγχος, το περίμενα αυτό. Και αποτυπώνεται και στα 0/12 τρίποντα που είχαμε συνολικά, παρότι γενικά ως τώρα στα φιλικά,αλλά και στα επίσημα ματς σουτάραμε με καλά ποσοστά γιατί έχουμε αρκετούς σουτέρ.

Η άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν το κλειδί για τη νίκη. Δεχθήκαμε μόνο 27 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και με την αμυντική συμπεριφορά μας μπορέσαμε να φτάσουμε στη νίκη. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας, προκειμένου να εξελιχθούμε όσο περισσότερο μπορούμε διορθώνοντας τις αδυναμίες μας. Καλή συνέχεια στον Κολοσσό», ανέφερε μετά το τέλος του ματς με τον Κολοσσό ο Άρης Λυκογιάννης.

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι