Στο… τέλος το Ρέθυμνο

Στις... λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση του Ρεθυμνου με τον Απόλλωνα Πατρών, για το 6ο τουρνουά «Πέτρος Οικονομάκης».

Οι «οικοδεσπότες» κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο... νήμα με 79-78 επί των Αχαιών, στο δεύτερο σημερινό παιχνίδι του τουρνουά, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χάρη Γιαννόπουλο, ο οποίος όχι μόνο... σταμάτησε στους 25 πόντους, αλλά ευστόχησε και στις δύο βολές που κέρδισε στα 31΄΄ για τη λήξη, που τελικά έγραψαν το τελικό σκορ, καθώς ο Απόλλων σπατάλησε όλες τις ευκαιρίες που είχε για ανατροπή...

Την Κυριακή (18:30), το Ρέθυμνο θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ, ενώ νωρίτερα (16:15) οι Πατρινοί θα αναμετρηθούν με τον Κολοσσό Ρόδου.

Τα δεκάλεπτα: 27-12, 41-45, 60-62, 79-78

ΡΕΘΥΜΝΟ (Κωνσταντινίδης): Κώττας 4, Ραζής, Χριστοδούλου 8 (1), Άρνολντ 18 (6/7 δίποντα, 6/7 βολές), Φιτζπάτρικ 0 (0/8 σουτ), Τάλτον 8 (3/8 σουτ, 3 ασίστ, 8 λάθη), Καμπερίδης 2, Ζάμπας 5 (1), Γιαννόπουλος 25 (5/10 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 9/10 βολές, 2 ριμπάουντ σε 29 λεπτά), Έντουαρντς 9 (7ριμπ.).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Μέξας): Τζόουνς 8, Μαστρογιαννόπουλος 4 (1), Βεργίνης 15 (3/6 τρίποντα), Σλαφτσάκης, Τσιάρας 16 (4/4 τρίποντα), Μπάβτσιτς 17 (3/6 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Ράσελ 7 (1), Κουζέλογλου 6, Κόμπινς 5, Διαμαντάκος.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ