Σφαιρόπουλος: «Μπράβο σε ΠΑΟΚ και Μαρκόπουλο»

Τα συγχαρητήριά του στον ΠΑΟΚ για το 2-0 επί της ομάδας του και τον προπονητή του «Δικεφάλου του Βορρά», Σούλη Μαρκόπουλο, για τη συμπλήρωση 600 συμμετοχών στην Basket League ΟΠΑΠ, έδωσε μετά το ματς ο τεχνικός του Πανιωνίου, Γιάννης Σφαιρόπουλος.

«Θέλαμε σήμερα να παίξουμε καλύτερα από το πρώτο ματς, στην πρώτη περίοδο είχαμε τον έλεγχο και περιορίσαμε τις επιθετικές συνεργασίες του ΠΑΟΚ. Είχαμε το προβάδισμα και το ματς πήγαινε όπως το σχεδιάσαμε. Στην δεύτερη περίοδο κάναμε αβίαστα λάθη και δώσαμε εύκολους πόντους στον ΠΑΟΚ. Δώσαμε έτσι έξι πόντους στον ΠΑΟΚ από τρεις χαμένες μπάλες και η δεύτερη περίοδος πήγε διαφορετικά από την πρώτη. Στην τρίτη περίοδο και στο ξεκίνημα της τέταρτης ήμασταν αρκετά καλοί, φτάσαμε το ματς στο ένα σουτ και είχαμε το τρίποντο του ΜακΚόλουμ που δεν μπήκε. Στην επόμενη επίθεση ο Κούπερ σκόραρε, μετά πάλι αστοχήσαμε σε ελεύθερο σουτ και μετά ευστόχησε σε τρίποντο ο Δέδας. Ο ΠΑΟΚ ανέβασε την ψυχολογία και πήρε διαφορά», δήλωσε αρχικά ο τεχνικός των «κυανέρυθρων» και προσθεσε:

«Εμείς πρέπει να συγκεντρωθούμε τώρα και να ετοιμαστούμε για το επόμενο ματς. Δεν θέλουμε να τα παρατήσουμε γιατί παλέψαμε όλη την χρονιά. Αυτό είπαμε στα αποδυτήρια κα αυτό θέλουμε να κάνουμε. Μπράβο στον ΠΑΟΚ και στον κόουτς για τις 600 συμμετοχές του στην Α1».

Γιώργος Λυγγερίδης: Αγώνας μπάσκετ στη μνήμη του αστυνομικού - «Χρέος μας να τιμούμε τους ήρωές μας»
Η Μαρίνα Σάττι τραγουδά για πρώτη φορά live το «Ζάρι»
Λανσάρει το δικό του νερό ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Conference League: Τα εισιτήρια του τελικού στην OPAP Arena - Πόσα θα πάρουν οι φιναλίστ