Κολύμβηση: 6ος στον κόσμο στα 100μ μικτής ο Ανδρέας Βαζαίος στη Μελβούρνη (vid)
Intime.gr

Εξαιρετική εμφάνιση για τον Ανδρέα Βαζαίο που «κατέβηκε» ξανά τα 52 δευτερόλεπτα στην Μελβούρνη καταλαμβάνοντας ωστόσο την 6η θέση στα 100μ. μικτής στο 16ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης σε πισίνα 25μ που διεξάγεται στην Αυστραλία.

Φαίνεται πως του… πάει η χώρα των καγκουρό του Ανδρέα Βαζαίου που μια μέρα μετά το νέο Πανελλήνιο ρεκόρ (51.47) που σημείωσε στα ημιτελικά των 100μ. μικτή στην Μελβούρνη κατάφερε να τερματίσει στην 6η θέση του κόσμου στον μεγάλο τελικό με νέα καλή εμφάνιση.

Ο Έλληνας πρωταθλητής με επίδοση 51.80 δεν κατάφερε να βελτιώσει ακόμη περισσότερο το Πανελλήνιο ρεκόρ που «έσπασε» χθες και έτσι έμεινε εκτός βάθρου. Νικητής ήταν ο Ιταλός Τόμας Τσεκόν με 50.97, που ήταν και ο μόνος που τερμάτισε κάτω από τα 51’’.