Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων: 4ος στον κόσμο ο Απόστολος Σίσκος στα 200μ ύπτιο στο Περού
koe.org.gr

«Πάλεψε» σε όλη τη κούρσα σαν θηρίο για το μετάλλιο, αλλά το έχασε στο νήμα και κατετάγη 4ος ο Απόστολος Σίσκος στον τελικό των 200μ ύπτιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων που ολοκληρώθηκε στη Λίμα του Περού.

Μολονότι ο Έλληνας πρωταθλητής είχε την καλύτερη εκκίνηση από όλους και μετά από συγκλονιστική προσπάθεια, τερμάτισε σε 1:58.89, πολύ κοντά στο δικό του Πανελλήνιο ρεκόρ εφήβων 1:58.66 (01/08/2022 στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Ρώμης) αλλά δεν ήταν αρκετά όλα αυτά για να ανέβει στο βάθρο.

Ο τρίτος, ο Πολωνός Κσάβερι Μασιούκ έκανε 1:58.55. Ενώ νίκησε με ρεκόρ αγώνων 1:56.05 ο Πίτερ Κέτζε (Νότια Αφρική) και ακολούθησε ο Ιάπωνας Χιντεκάζου Τακεχάρα με 1:58.22.

Ο Απόστολος Σίσκος αγωνίστηκε στα 100μ ύπτιο όπου τερμάτισε 7ος.

Η ελληνική αποστολή με τον «χάλκινο» στα 400μ μικτής Βασίλη Σοφικίτη, τον Απόστολο Σίσκο και τον προπονητή Άκη Οικονόμου επιστρέφει στην Ελλάδα την Τετάρτη 07/09 στις 15:15.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη