Ευρωπαϊκό beach volleyball Κ20: Στην 9η θέση Καρδούλιας, Καλιόζης, 17ες Πιτσιγκώνη, Γκιζέττη
volleyball.gr

Την 9η θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα beach volleyball Κ20 κατέκτησαν στα αγόρια ο Γιάννης Καρδούλιας και ο Δημήτρης Καλιόζης, ενώ την 17η θέση στην Ευρώπη κατέλαβαν στα κορίτσια οι Ελπίδα Πιτσιγκώνη, Σταματία Γκιζέττη.

Οι αθλητές από τα Δωδεκάνησα Καρδούλιας, Καλιόζης προκρίθηκαν στους «16» της διοργάνωσης, καθώς επικράτησαν με 2-1 (21-14, 18-21, 15-13) των Σλοβένων Μπάνκο, Βίνκοβιτς. Ωστόσο στη συνέχεια δεν τα κατάφεραν στον αγώνα για τη πρόκριση στην οκτάδα, καθώς ηττήθηκαν από τους Γάλλους Κανέ, Ροτάρ με 2-0 (21-15, 21-15) σετ.

Παράλληλα στα κορίτσια, οι Πιτσιγκώνη και Γκιζέττη δεν κατάφεραν να προκριθούν στους «16» καθώς ηττήθηκαν στον γύρο των «24» του Ευρωπαϊκού με 2-0 (21-06, 21-13) από τις Βασβάρι, Γκούμπικ από την Ουγγαρία και ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στη διοργάνωση.

Στράτος Σεφτελής: Τη Μ. Τρίτη το «τελευταίο αντίο» στον δημοσιογράφο - Η παράκληση της οικογένειας
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο Βελιγράδι η αποστολή
Super League: Καμία κλήση για Αλμέιδα και το επεισόδιο μετά το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA