Boss Open: Στα προημιτελικά στη Στουτγκάρδη Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς
Instagram: Petros Tsitsipas

Οι Πέτρος και Στέφανος Τσιτσιπάς πήραν την πρόκριση στα προημιτελικά του διπλού στο Boss Open στη Στουτγκάρδη μετά από αναμέτρηση που ξεκίνησε χθες και ολοκληρώθηκε σήμερα.

Οι δύο Έλληνες τενίστες επικράτησαν των Αντρέ Γκόρανσον (Σουηδία)/Μπεν ΜακΛάχλαν (Ιαπωνία) με 7-6(3), 6-7(4), 10-8, και πήραν το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά στο τουρνουά ATP της Στουτγκάρδης. Θυμίζουμε πως ο αγώνας ξεκίνησε χθες, αλλά διακόπηκε από τη βροχή στο 11ο game του 2ου σετ και ολοκληρώθηκε σήμερα.

Τα αδέλφια Πέτρος και Στέφανος Τσιτσιπά θα μπουν ξανά στο κορτ σήμερα αργότερα το απόγευμα, προκειμένου να αντιμετωπίσουν το δίδυμο του Πολωνού Χούμπερτ Χούρκαζ και του Κροάτη Μάτε Πάβιτς, που βρίσκεται στο Νο 3 του ταμπλό, καθώς το πρόγραμμα δεν άλλαξε.

Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 0-1: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς