«Στοπ» στο Μόντε Κάρλο για Στέφανο και Πέτρι Τσιτσιπά

Ο Στέφανος και ο Πέτρος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφεραν απέναντι στους Κροάτες «χρυσούς» Ολυμπιονίκες του Τόκιο, Νίκολα Μέκριτς και Μάτε Πάβιτς και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του διπλού του Monte Carlo Masters.

Τα αδέρφια Τσιτσιπά δεν κατάφεραν να κάνουν την υπέρβαση απέναντι στο νούμερο δύο του ταμπλό στα διπλά του Μόντε Κάρλο, τους Κροτάτες Νίκολα Μέκτιτς και Μάτε Πάβιτς.

Ηττήθηκαν με 2-0 σετ (6-3, 6-3) μέσα σε μία ώρα και δεκατρία λεπτά και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του διπλού. Πλέον, ο Στέφανος Τσιστιπάς στρέφει την προσοχή στο μονό και την αναμέτρηση με τον Λάσλο Τζέρε (14/4).

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα