Α1 Πόλο Γυναικών: Με... γκάζι στο β’ ημίχρονο ο ΝΟ Βουλιαγμένης, νίκησε 14-9 την ΑΕΚ

«Καταιγιστικός» με επί μέρους σκορ 10-2 στο β’ ημίχρονο ήταν ο ΝΟ Βουλιαγμένης που νίκησε στο Λαιμό 14-9 την ΑΕΚ για την 22η αγωνιστική της Α1 Πόλο Γυναικών.

Αν και η «Ένωση» προηγήθηκε 5-2 και 7-4 στο ημίχρονο, ο γηπεδούχος, ΝΟΒ πέρασε μπροστά στο τρίτο οκτάλεπτο με 9-7 (σερί 5-0) και το έκλεισε με 11-8. Ενώ στο τελευταίο οκτάλεπτο με νέο σερί 4-0, αύξησε τη διαφορά στο +6 για να μειώσει στο τέλος η Στρατηδάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 14-9.

Κορυφαία για την ομάδα της Βουλιαγμένης ήταν η Βασιλική Διαμαντοπούλου, που σημείωσε τέσσερα τέρματα. Ενώ για την ΑΕΚ σκόραραν τρεις αθλήτριες, με την Χριστίνα Κώτσια να πετυχαίνει τέσσερα γκολ.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΕΚ 14-9

Τα οκτάλεπτα: 2-5, 2-2, 7-1, 3-1

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Χυδηριώτη 2, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 2, Ριντζ 1, Τανκέεβα 1, Μαρία Πάτρα 1, Καλαϊτζή, Διαμαντοπούλου 4, Σάντα 3, Αγγελίδη, Ειρήνη Πάτρα, Πιοβάν, Ανδρεάδη..

ΑΕΚ (Κική Λιώση): Αρχοντάκη, Πασκάλε 3, Κασσάρη, Λούδη, Γαβαλά, Μαστρόκαλου, Μιχαηλίδου, Στρατηδάκη 2, Κώτσια 4, Τσιμάρα Ευφ., Τσιμάρα Ευδ. , Γροζοπούλου, Τσουρή, Κοβάσεβιτς, Βαμβακάρη.

Διαιτητές: Κουρτίδης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

«Πάρτι» της Παρί Σεν Ζερμέν στη Βαρκελώνη και ραντεβού με Ντόρτμουντ στα ημιτελικά
Θρίαμβος για το Περιστέρι του Σπανούλη - Ιστορική πρόκριση στο Final Four του BCL
Γνώριμοι στην Ελλάδα οι διαιτητές στις ρεβάνς ΠΑΟΚ - Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)