Βόλεϊ Ανδρών: Φιλική νίκη για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον ΑΣ Κέρκη

Ο Παναθηναϊκός την Πέμπτη (23/9)  το βράδυ έδωσε ένα ακόμη φιλικό ματς στο πλαίσιο της προετοιμασίας του ενόψει της έναρξης της Volley League Ανδρών, παίρνοντας μία ακόμη νίκη με 3-0 σετ κόντρα στον ΑΣ Κέρκη.

Οι «πράσινοι» υποδέχθηκαν την ομάδα από τη Σάμο, η οποία αγωνίζεται φέτος στην Pre league Ανδρών στο κλειστό του Αγίου Θωμά και σημείωσαν μια άνετη νίκη με 3-0 σετ (25-16, 25-20, 25-13) ενώ παίχτηκε και τέταρτο σετ το οποίο κατέκτησε και πάλι το «τριφύλλι» με 25-17.

Ο προπονητής του «τριφυλλιού», Δημήτρης Ανδρεόπουλος είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους αθλητές του εκτός από τον Σάσο Στάλεκαρ που έφτασε μέχρι τον μεγάλο τελικό του Ευρωπαϊκού πρωτάθλημα Βόλεϊ με την Σλοβενία κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο, βγάζοντας χρήσιμα συμπεράσματα κόντρα σε μια αξιόμαχη ομάδα.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη του Παναθηναϊκού μετά την νίκη επί της Κηφισιάς, ενώ θα ακολουθήσουν και άλλα φιλικά, όπως αυτό την Κυριακή κόντρα στην ΕΝΠ Πετόσφαιρα, που θα δοθεί στο πλαίσιο της εκδήλωσης για την απόσυρση της φανέλας του Σωτήρη Πανταλέοντα στο κλειστό της Λεωφόρου «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Στο χθεσινό φιλικό αγωνίστηκαν οι: Φιλιππακόπουλος, Σερεμέτης, Γκαράς, Συναδινός, Ρουσσόπουλος, Πρωτοψάλτης, Γιάκομπσεν, Μπάσης, Μάρκου, Ρανγκέλ, Χ. Ανδρεόπουλος, Ράπτης και Βαν Ντεν Ντρις.

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη