Τεράστιος Γκολομέεβ!

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ έκανε τον αγώνα της ζωής του και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 50 μέτρα ελεύθερο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Γκουαντζού.

Μυθικός Κριστιάν Γκολομέεβ! Ο Έλληνας κολυμβητής στη μεγαλύτερη κούρσα της καριέρας του και με ένα εκπληκτικό ντεμαράζ στα τελευταία μέτρα ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, στα 50 μέτρα ελεύθερο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου, στην Γκουαντζού της Νοτίου Κορέας.

Ο Γκολομέεβ τερμάτισε σε 21.45, ίδιο χρόνο με τον Βραζιλιάνο Μπρούνο Φράτους με τον οποίο θα μοιραστεί το ασημένιο μετάλλιο. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Αμερικανός Κάλεμπ Ντρέσελ με χρόνο 21.14.

Αυτό ήταν το 15ο μετάλλιο της Ελλάδας σε παγκόσμια πρωταθλήματα και 6ο ασημένιο. Αυτό ήταν το δεύτερο μετάλλιο για τη χώρα μας στην κολύμβηση της πισίνας μετά το 2005 και το χρυσό του Άρη Γρηγοριάδη στα 50 μέτρα ύπτιο.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ