Λεν Τρόφι Πόλο Γυναικών: Πρωταθλήτρια η Ιμπέρια

Η Ιμπέρια κατέκτησε τον τίτλο του Λεν Τρόφι Πόλο Γυναικών μετά την επικράτησή της 8-7 κόντρα στην Πάντοβα στον τελικό της διοργάνωσης πανηγυρίζοντας το τρόπαιο για δεύτερη φορά στην ιστορία του συλλόγου (2012).

Τα οκτάλεπτα: (2-0 2-4 0-2 3-2).

Υπενθυμίζεται ότι την τρίτη θέση κατέλαβε η Βουλιαγμένη η οποία στον «μικρό» τελικό του φάιναλ φορ νίκησε 10-8 την Ζέντες από την Ουγγαρία.

Τα αποτελέσματα των αγώνων κατάταξης:

ΤΕΛΙΚΟΣ

Ιμπέρια (Ιταλία)-Πάντοβα (Ιταλία) 8-7 (2-0 2-4 0-2 3-2)

"ΜΙΚΡΟΣ" ΤΕΛΙΚΟΣ

Βουλιαγμένη (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζέντες (Ουγγαρία) 10-8 (2-3 2-1 3-1 3-4)

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. Ιμπέρια
2. Πάντοβα
3. Βουλιαγμένη
4. Ζέντες

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»