Αμύντας Αμυνταίου –Χολόν 25-21

Σπουδαία νίκη πρόκριση για τον Αμύντα Αμυνταίου, που κέρδισε και στον δεύτερο αγώνα την Χολόν με 25-21, στο κατάμεστο από 1.000 θεατές κλειστό του Αμυνταίου .

Η ελληνική ομάδα προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Τσάλεντζ Καπ Γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Αμύντας ηταν πίσω στο σκορ με 12-9. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχες ανέβασαν αρκετά την απόδοση τους και στο τέλος κατέκτησαν την νίκη με 25-21. Ο  Αμύντας κατάφερε να περάσει στους «16» του Τσάλεντζ Καπ με συνολικό σκορ 53-42.

ΧΟΛΟΝ (Μαρία Φρίντμαν): Αμπράμοβιτς, Λέβι, Κοέν, Μπεν-Ζικρί, Αμινόφ 2, Μπρικ, Σεγκάλ, Κατσίρ, Ροζενστάιν 2, Μπέργκμαν 4, Μπεν Γιακόβ, Μούσα 6, Μπεν Σοσάν 2, Βικράτ 5

ΑΜΥΝΤΑΣ (Νίκος Γιώσκος): Μπάντη, Γεωργιάδου, Καλοείδη 3, Ρακοπούλου, Σουμελίδου, Κοτσοπούλου, Παρασκευά, Τσιομπάνου 8, Σμαρδέλη 1, Ταϊρίδου, Χατζή 1, Γάτσιου 2, Βαφειάδου 6, Καλογήρου, Στρατάκη 4

Διαιτητές: Μανέα – Ιλιέσκου (Ρουμανία), Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 4/4-3/3

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)