Α1 Χάντμπολ Γυναικών: «Χαμόγελα» για Άρτα και Ορμή

Α1 Χάντμπολ Γυναικών: «Χαμόγελα» για Άρτα και Ορμή

Ημέρα των φιλοξενούμενων ήταν το Σάββατο (18/10) στις δυο αναμετρήσεις για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Με την Αναγέννηση Άρτας και την Ορμή να «σπάνε» τις έδρες του Πανοράματος και του Μέγα Αλέξανδρου, αντίστοιχα, συνεχίστηκε η «δράση» στην Α1 χάντμπολ των Γυναικών. Η ομάδα της Ηπείρου είχε την πρωτοπορία καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ το πρώτο χρονικά παιχνίδι είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Αναλυτικά:

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 23-26

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-4, 6-8, 9-11, 10-13, 12-14 (ημχ), 14-17, 15-18, 18-19, 20-22, 21-24, 23-26.
ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Κοκτσίδου 5, Αθανασοπούλου 2, Λάλα 3, Βογιατζή 3, Τσομπανίδου 7, Παπαβασιλείου 1, Κόττα Ν. 1, Ντελλή 1, Κοπανέλου, Σουμτάκη, Γούσιου, Κόττα Ευα., Τσαχουρίδου, Ρομέο, Γιαννοπούλου, Καραβέλη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Διάρας): Σκάρα 2, Βένη 2, Μπαλάφα 4, Δημητρίου 6, Βράτσεβα 1, Ματαρόνα 6, Σκουτέλα 5, Καλαζνίκοβα, Δήμου, Κυριαζή, Σαγάνη, Κολιού, Ιωάννου, Τσιμούρα. Δίλεπτα: 2-1 // Πέναλτι: 1/2 - 0/4.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ 21-22

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 4-5, 7-7, 10-8, 13-10, 14-13 (ημχ.), 15-15, 17-16, 18-17, 19-19, 19-21, 21-22.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Γιώργος Γιουλβανίδης): Παρασκευαϊδου, Παπαδοπούλου, Μυρισίδου, Μαυροπούλου, Βασιλειάδου 1, Ιωαννίδου, Τσιτσούκη 2, Παναγιωτίδου 4, Αναστασίου 2, Φράγκου 5, Ανδρίτσου 5, Γιουλβανίδου 1, Πλιόκα, Δερβίση, Ξυρίδου, Σιακά 1.
ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ (Νταμίρ Στογιάνοβιτς): Χατζηπαρασίδου 9, Τσαουσίδου 4, Πολίτη, Αγγελοπούλου, Κουκουλομάτη, Στράτου 3, Μίλασιτς 2, Χάλα, Μούρνου 3, Καρέλα 1, Κασάπη, Χατζηαγαπίδου, Παύλου, Μισαϊλοβιτς, Καρακίτσου. Διαιτητές: Νάσκος- Λινάρδος, Κόκκινη: Καρελά, Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 2/2-4/4

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα και η βαθμολογία της πρώτης αγωνιστικής:

Σάββατο 11/10

ΔΑΚ Αμυνταίου 18:00, Αμύντας Αμυνταίου- ΟΦ Νέας Ιωνίας 18-29 (Αναστασίου- Κάργατζης, Κατσάνος)

Σάββατο 18/10

Γιαννιτσών 18:00, Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών- Ορμή Λουξ 21-22 (Νάσκος- Λινάρδος, Βλάχος)

Πανοράματος 18:30, HONDA Πανόραμα- Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας 23-26 (Μιχαηλίδης- Θεοδοσίου, Μεϊμαρίδης)

Κυριακή 19/10

Σπίτι του χάντμπολ 12:00, ΠΑΟΚ- Εθνικός Κοζάνης (Θεοδοσάκης- Χαρίτσος, Μεϊμαρίδης)

Η Βαθμολογία:
1. Ν. Ιωνία/2/29-18
2. Αναγέννηση Αρτας/2/26-23
3. Ορμή/2/22-21
4. ΠΑΟΚ/-/-
5. Εθνικός Κοζάνης/-/-
6. Πανόραμα/0/23-26
7. Μ. Αλέξανδρος/0/21-22
8. Αμύντας/0/18-29
* ΠΑΟΚ και Εθνικός Κοζάνης έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Survivor 2: Παίκτρια των μαχητών δέχτηκε πρόταση γάμου μέσω μηνύματος
Survivor 2: Παίκτρια των μαχητών δέχτηκε πρόταση γάμου μέσω μηνύματος
Έμεινε «ζωντανή» η Μπασκόνια
Έμεινε «ζωντανή» η Μπασκόνια
ΕΠΟΣ: Φιλιππίδης και Χαϊκάλης.... τρολάρουν το Power of Love (vid)
ΕΠΟΣ: Φιλιππίδης και Χαϊκάλης.... τρολάρουν το Power of Love (vid)
Ματσάρα στο Άνφιλντ: 5-2 η Λίβερπουλ με σούπερ Σαλάχ, αλλά η Ρώμη περιμένει!
Ματσάρα στο Άνφιλντ: 5-2 η Λίβερπουλ με σούπερ Σαλάχ, αλλά η Ρώμη περιμένει!

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης