Μπιτς Βόλεϊ: Πάλεψαν, αλλά έχασαν Μαρία, Βίκυ

Αν και πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, η Μαρία Τσιαρτσιάνη κι η Βίκυ Αρβανίτη δεν μπόρεσαν να αποτρέψουν τη 2η ήττα τους στον Α’ όμιλο του Grand Slam Μπιτς Βόλεϊ στο Γκστάαντ της Ελβετίας.

Η Εθνική ομάδα ηττήθηκε με 2-0 (21-19, 21-16) από τις Αμερικανίδες Γουόλς / Ρος (Νο 1 του ταμπλό) με το πρώτο σετ να είναι μια μάχη πόντο, πόντο και στο β’ σετ το Ελληνικό δίδυμο ήταν μέσα στο ματς μέχρι το 14-14.

Στο α’ σετ υπήρχαν συνεχείς εναλλαγές στο σκορ με την Εθνική να προηγείται με 19-18, αλλά στο 19-19 είχαμε μπλοκ στην Τσιαρτσιάνη και πετυχημένη κόντρα για το 21-19.

Στο β’ σετ η Εθνική προηγήθηκε με 11-7, αλλά οι Αμερικανίδες πλησίασαν άμεσα (11-10) κι από τη στιγμή που προσπέρασαν στο σκορ έφτασαν τελικά στη νίκη.

Αύριο η Εθνική αντιμετωπίζει στις 16.00 ώρα Ελλάδος τις επίσης Αμερικανίδες Ντέι, Σάμερ και χρειάζεται νίκη για να περάσει στην επόμενη φάση.

Μπάσκετ Γυναικών: Εύκολα πήγε τη σειρά σε πέμπτο ματς ο Παναθηναϊκός
Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα