Α1 βόλεϊ γυναικών: Πρώτη νίκη για Ανατόλια, 3-1 το ΔΑΣΩ

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 γυναικών, επικρατώντας 3-1 σετ εκτός έδρας του ΔΑΣΩ πανηγύρισε το Ανατόλια, το βράδυ της Παρασκευής (19/10).

Οι φιλοξενούμενες είχαν σε μεγάλη μέρα την Κωνσταντίνα Τσοπούλου, που με κρίσιμες υποδοχές και σωστές τοποθετήσεις στην άμυνα συνέβαλε τα μέγιστα στη νίκη της ομάδας της, η οποία ωστόσο χρειάστηκε να χάσει το πρώτο σετ με κάτω τα χέρια (25-17) για να «ξυπνήσει»! Καθοριστικό δε ήταν και το τρίτο σετ του αγώνα στο οποίο οι παίκτριες του ΔΑΣΩ αν και ήταν μπροστά με 24-19, κατάφεραν να το χάσουν με 26-24!

Αξίζει τέλος να σημειωθεί πως το «παρών» στις εξέδρες του γηπέδου έδωσε ο πρόεδρος της ΕΟΠΕ, Αχιλλέας Μαυρομάτης, το προπονητικό τιμ των εθνικών ομάδων γυναικών, Τάκης Φλώρος και Γιάννης Καλμαζίδης, αλλά και 500 φίλαθλοι του ΔΑΣΩ.

Τα σετ: 25-17, 23-25, 26-24, 25-23.

ΔΑΣΩ: Μπαξεβάνη, Πανταζή, Κουτσοκώστα, Παπαστεφάνου, Καπνιά, Χίντα, Εζινέλη (λ), Σεφεριάδου, Χοτοκουρίδου

Aνατόλια: Νικολαϊδου, Κωνσταντινίδου, Γιακούμπ, Οικονομίδου, Γάτση, Παρασκευοπούλου, Σκόνδρα (λ), Τσοπούλου, Πετίδου, Δαουλτζόγλου

NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός
Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague