Επιτέλους νίκη για Avalanche

Οι Colorado Avalanche τελείωσαν αρνητικό σερί δέκα αγώνων, καθώς κέρδισαν 4-3 στην έδρα των St. Louis Blues.

Πάντως, οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν αρκετά τυχεροί, καθώς πέτυχαν τα δύο πρώτα γκολ της αναμέτρησης σε ένα ισορροπημένο πρώτο εικοσάλεπτο. Οι Blues μείωσαν σε 2-1, πριν την πρώτη διακοπή.

Έπειτα, στην δεύτερη περίοδο, η ομάδα του St. Louis ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ισοφάρισε σε 2-2. Το σκηνικό παρέμεινε υπέρ των γηπεδούχων και στο τελικό εικοσάλεπτο, αλλά οι Avalance ήταν αυτοί που σκόραραν δύο φορές (14:54 και 17:22). Οι Blues απάντησαν μόλις 22 δευτερόλεπτα μετά το 4-2, αλλά δεν κατάφεραν να στείλουν την αναμέτρηση στην παράταση.

Το Eurojackpot μοιράζει απόψε 120 εκατ. ευρώ  - Στις 21:15 η κλήρωση
Ολυμπιακός: Χωρίς Παπανικολάου κόντρα στην Μπαρτσελόνα - Ταξίδεψε στην Ισπανία ο Ουόκαπ
Γιώργος Λυγγερίδης: Τι περιλαμβάνει η δικογραφία - Η πορεία του «μαύρου» χρήματος
Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR