Η Καμόλι τη νίκη της αγωνιστικής

Η Καμόλι πέτυχε τη νίκη της 17ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος επί της Φλωρεντία με 12-11 και την έριξε στην 7η θέση.

Η Καμόλι έφτασε να προηγείται και με 5-2, η ομάδα της Τοσκάνης ισοφάρισε, αλλά οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν και πήραν διαφορά ενός γκολ, που την κράτησαν έως το τέλος.
Η πρωτοπόρος Προ Ρέκο χωρίς πρόβλημα πέρασε και το εμπόδιο της Μπρίξια με 11-8, με κορυφαίο σκόρερ τον Μπόρις Ζλόκοβιτς με 4 γκολ.
Η δεύτερη της βαθμολογίας, Σαβόνα αν και έχανε στο ημίχρονο με 4-1, με αντίπαλο την Ορτίτζα, έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε με 9-7, με τον Γκόραν Φιορεντίνι να σημειώνει 4 γκολ, για τη Σαβόνα.
Νίκη ανάσα πέτυχε και η ομάδα του «δικού» μας Γιάννη Γιαννουρή η Λατίνα με 11-5 επί της Λάτσιο.
Ορτίτζα-Σαβόνα 7-9

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες): Προ Ρέκο 51, Σαβόνα 48, Ποζίλιπο 40, Μπρίξια 31, Μπολιάσκο 26, Καμόλι 20, Φλωρεντία 20, Λατίνα 18, Νέρβι 16, Ορτίτζα 16, Λάτσιο 13, Ιμπέρια 1.

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες