Η Λαμία 3-1 στην Πάτρα

Η Λαμία πέτυχε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας της ΕΑΠ στην Πάτρα με 3-1.

Για δεύτερη φορά στην ιστορία της, η Λαμία κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την Πάτρα στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, κερδίζοντας με 3-1 την ΕΑΠ.

Για το συγκρότημα του Ανδρεόπουλου, που βρέθηκε πίσω με 1-0 σετ, αλλά ανέκαμψε, αυτή ήταν η τρίτη νίκη στη σεζόν.

Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία στο 4ο σετ, όταν προηγήθηκαν με 25-24, αλλά στην επόμενη φάση φωνάζουν για άουτ του Κόβακς, με τους διαιτητές να δίνουν την επίθεση μέσα. Το τελικό 29-31 διαμόρφωσε ο Παντακίδης με άσο.

Τα σετ: 27-25, 21-25, 20-25, 28-30.

ΕΑΠ (Χριστόπουλος): Μαντέκας 7 (7/15 επ., 56% υπ. - 29% άριστες), Γιάνοσικ 3, Παπαδόπουλος Τζ. 6 (4/9 επ., 2 μπλοκ), Γιούριστς 6 (3/9 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ), Ασπιώτης 31 (30/47 επ., 1 άσο), Πινκ 15 (12/27 επ., 2 μπλοκ, 50% υπ. - 39% άριστες), Αχιλλεόπουλος -λ 68% υπ. - 53% άριστες) / Πατρινός, Μακρυγιάννης 3 (2/2 επ., 2 μπλοκ).

ΓΣ Λαμία (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 2 (2/2 επ., 2 άσοι, 4 μπλοκ), Κόβακς 8 (6/10 επ., 1 μπλοκ), Παντακίδης 14 (10/13 επ., 2 άσοι, 2 μπλοκ), Τσούροβιτς 18 (17/32 επ., 1 μπλοκ), Χατζηηλιάδης 14 (13/23 επ., 1 μπλοκ, 43% υπ. - 40% άριστες), Σιμεούνοβιτς 15 (15/24 επ., 53% υπ. - 35% άριστες), Γκαράς -λ (70% υπ. - 70% άριστες) / Καρβούνης, Βλαχόπουλος, Σφενδυλάκης 1, Δραγκίδης, Ανάγνου.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.