Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας Novibet: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 2-0: Το «καθάρισε» ο Φερνάντες (vid)

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας Novibet: Σημαντικό προβάδισμα για τον τίτλο έδωσε ο Πάολο Φερνάντες στην ΑΕΚ.

Πολύ κοντά στην κατάκτηση του νταμπλ έφερε την Ένωση ο Πάολο Φερνάντες, καθώς στο 92ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ουσιαστικά «κλείδωσε» τη νίκη στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδας Novibet.

Δύο λεπτά μετά την συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα, η ΑΕΚ έφτασε στο 2-0. Έπειτα από βαθιά μπαλιά, ο Ίνγκασον έκανε το λάθος, ο Τσούμπερ πήρε τη μπάλα, την «έσπασε» στον Πάολο Φερνάντες, ο οποίος έκανε τρομερή κίνηση μπροστά στον Κεντζιόρα, βρέθηκε απέναντι στον Κοτάρσκι και με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.