Άρης-Ολυμπιακός: Αποβολή Ντόι, απέκρουσε πέναλτι ο Τζολάκης, γκολ ο Ελ Αραμπί! (Videos)

Άρης-Ολυμπιακός: Απίθανα πράγματα στο «Κλ. Βικελίδης» με τον Ντόι να αποβάλλεται και να υποδεικνύεται πέναλτι, τον Γκρέι να εκτελεί και τον Τζολάκη να αποκρούει – Λίγο μετά άνοιξε το σκορ ο Ελ Αραμπί.

Όλο το σασπένς του ποδοσφαίρου, καθρεφτίστηκε στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι σε τράβηγμα του Ντόι στον Γκρέι. Μετά από την εξέταση της φάσης, δεν άλλαξε η απόφαση του ρέφερι που μάλιστα απέβαλλε το νεαρό αμυντικό. Έτσι ο Άρης βρέθηκε μπροστά στο 1-0 και με παίκτη περισσότερο!

Ο Γκρέι πήρε φόρα, αλλά ο Τζολάκης έπεσε σωστά και απέκρουσε την μπάλα. Μετατράπηκε αυτόματα στον ήρωα του Ολυμπιακού, καθώς αν έμπαινε το γκολ οι ισορροπίες θα άλλαζαν για τα καλά.

Λίγο αργότερα μάλιστα, οι «ερυθρόλευκοι» με παίκτη λιγότερο κατόρθωσαν να βρουν τον τρόπο να σκοράρουν. Ο Σαμασέκου βρήκε στο χώρο τον Ελ Αραμπί, ο Μαροκινός με άνεση μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Κουέστα για το 0-1 στο 88’!

Έκτη στο Diamond League η Τζένγκο
Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League