Παναιτωλικός-ΑΕΚ: H μεγάλη επιστροφή του Γαλανόπουλου - Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης (videos)
SCREENSHOT

Η ΑΕΚ επικράτησε του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο, με τον Κώστα Γαλανόπουλο να επιστρέφει μετά από καιρό σε αγώνα της «Ένωσης»

Μία εβδομάδα μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό στο ντέρμπι της Λεωφόρου, η ΑΕΚ επανήλθε στις επιτυχίες, νικώντας μετά από αρκετά καλή εμφάνιση 2-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, για την 5η αγωνιστική της Super League.

Αφού έχασαν αρκετές ευκαιρίες στο α΄ ημίχρονο, οι «κιτρινόμαυροι» (που αγωνίστηκαν σήμερα με την καινούρια μπορντό εμφάνιση) άνοιξαν το σκορ στο 48΄ με τον Λιβάι Γκαρσία, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από αυτογκόλ του Μλάντεν στο 75΄.

Ντεμπούτο με τον «Δικέφαλο» έκανε ο Μουκουντί, που άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις (από δική του κεφαλιά μάλιστα προέκυψε το αυτογκόλ), ενώ στα τελευταία λεπτά ο Ματίας Αλμέιδα έριξε στο ματς και τον Γαλανόπουλο, που επανήλθε στα γήπεδα μετά από ένα χρόνο απουσίας λόγω τραυματισμού.

Δείτε όσα συνέβησαν στον αγώνα αλλά και την μεγάλη στιγμή του Γαλανόπουλου

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ