Live Chat ΟΦΗ-Παναιτωλικός 2-4 (Τελικό)

ΟΦΗ-Παναιτωλικός: Δείτε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα από το Live Chat του Onsports

Στην Κρήτη και το Ηράκλειο ανοίγει η αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Super League. Ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Παναιτωλικό, το απόγευμα του Σαββάτου (22/01) με τη νίκη και συνάμα το «τρίποντο» να αποτελεί… μονόδρομο για τους δύο «μονομάχους».

Οι «ασπρόμαυροι» προέρχονται από την ήττα στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ. Το «συγκρότημα» του Νίκου Νιόπλια θέλει να επιστρέψει στις νίκες για να παραμείνει στα υψηλά… κλιμάκια της βαθμολογίας.

Στην αντίπερα… όχθη, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου μετράει δύο μεγάλες νίκες, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Αρχικά, τα «καναρίνια» επιβλήθηκαν 2-1 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ για τη Super League και ακολούθησε η νίκη με το ίδιο αποτέλεσμα (2-1) κόντρα στον Ολυμπιακό για τα προημιτελικά.