Live Chat Ολυμπιακός-Λαμία 1-0 (τελικό)

Ολυμπιακός-Λαμία: Δείτε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα για την Super League στο Live Chat του Onsports

Με χατ τρικ του φορμαρισμένου Ελ Αραμπί, ο Ολυμπιακός πέρασε… αέρα από το Περιστέρι και την έδρα του Ατρόμητου με 3-0. Δύσκολα να άφηνε βαθμούς σε αυτό το γήπεδο η ομάδα του Πέδρο Μάρτινς, που συνεχίζει αήττητη με το πέρας των 14 πρώτων αγωνιστικών (12-2-0).

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που μπορούσε να πάει οπουδήποτε, η Λαμία έμεινε στο 2-2 με τον Βόλο, παρότι κυνηγούσε στο σκορ, όντας δύο γκολ πίσω. Το θέμα για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου είναι πως διεύρυνε το αρνητικό της σερί χωρίς νίκη στις πέντε αγωνιστικές, οπότε διατηρείται αναμενόμενα στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.