Επέστρεψαν οι διεθνείς

Ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με τις εθνικές τους ομάδες οι παίκτες του Άρη, ενόψει των προκριματικών αγώνων του Euro 2012, και πλέον είναι ελεύθεροι να απολαύσουν τις καλοκαιρινές τους διακοπές πριν την έναρξη της προετοιμασίας.

Ο Κρίστι Βανγκέλι αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα της εθνικής Αλβανίας με αντίπαλο τη Βοσνία και παρά την ήττα της πρώτης (2-0), ο 26χρονος αμυντικός των «κιτρίνων» έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση, όπως και ο Ντειβίντας Τσεσνάουσκις, ο οποίος έπαιξε στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης της Λιθουανίας με το Λιχτενστάιν, γνωρίζοντας ωστόσο την ήττα με 2-0.

Παράλληλα οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για τον Γιώργο Κατίδη και τον Ντανίλο Περέιρα δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα. Ο 18χρονος μέσος συνεχίζει την προετοιμασία του για την τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U19 με την Εθνική Νέων. Τέλος, ο Πορτογάλος μέσος του Άρη (μέχρι τις 30 Ιουνίου θεωρείται τυπικά ποδοσφαιριστής των  «κιτρίνων») έχει ενσωματωθεί στην αποστολή της εθνικής ομάδας της χώρας του για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U20 που θα διεξαχθεί στην Κολομβία.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»