Φέστα: «Πρόβλημα στη φυσική κατάσταση ο Απόλλων, δεν μπορεί να πιέσει 90 λεπτά» (video)

Στην εικόνα του Απόλλωνα Σμύρνης στο πρώτο ημίχρονο με τον Ιωνικό στάθηκε ο Τζιανλούκα Φέστα.

Ευχαριστημένος μόνο με την απόδοση του Απόλλωνα Σμύρνης στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ιωνικό έμεινε ο Τζανλούκα Φέστα. Μιλώντας στην κάμερα της Cosmote TV, ο Ιταλός τεχνικός τόνισε πως υπάρχει μια καλή βάση για να δουλέψει, αλλά η «Ελαφρά Ταξιαρχία» χρειάζεται βελτίωση.

Αναλυτικά δήλωσε: «Παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο. Μετά είχαμε προβλήματα στη φυσική κατάσταση, η ομάδα δεν είναι έτοιμη να πιέσει 90 λεπτά. Έχουμε πολλά πράγματα να κάνουμε.

Είχαμε 3-4 καλές ευκαιρίες να σκοράρουμε, έχουμε μια καλή βάση να δουλέψουμε και να βελτιώσουμε κάποια πράγματα. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ομάδα μου. Μου αρέσει να πιέζει η ομάδα μου και να έχει καλή οργάνωση, μένοντας πιστή στο πλάνο. Πρέπει να βρούμε μια ισορροπία».

Παναθηναϊκός AKTOR: Τρέλα από 11.000 “πράσινους”
Diamond League: Δεύτερος ο Τεντόγλου, πέμπτη η Στεφανίδη
Conference League: Στη διάθεση του κοινού το τρόπαιο - Ακυρώθηκε η έκθεση στη Ν. Φιλαδέλφεια