Μπριζ-ΑΕΚ 2-1: Τα highlights από τη φιλική ήττα της Ένωσης (photos+videos)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του φιλικού της ΑΕΚ με τη Μπριζ.

Με ήττα 2-1 από τη Μπριζ ολοκληρώθηκε ο τελευταίος φιλικός αγώνας της ΑΕΚ στο εξωτερικό, με αντίπαλο τη Μπριζ. Το ματς έγινε στο προπονητικό κέντρο των πρωταθλητών Βελγίου, απ’ όπου η αποστολή θα αναχωρήσει για την Αθήνα, μέσω Βρυξελλών.

Οι Βέλγοι πέτυχαν ένα γκολ στο ξεκίνημα του αγώνα, στο 2’ με τον Ντε Κέτελερ κι ένα στο φινάλε με τον Πέρες στο 86’, ενώ η ΑΕΚ είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 57’ με αυτογκόλ του Μίτροβιτς, μετά από γύρισμα του Αλμπάνη. Η Ένωση δημιούργησε κι άλλες ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να τις αξιοποιήσει.

Δείτε τα στιγμιότυπα του φιλικού…

Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού