ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-2: Τα highlights του θρίλερ στο ΟΑΚΑ (video)

Δείτε τα στιγμιότυπα από τον συναρπαστικό αγώνα της ΑΕΚ με τον Αστέρα Τρίπολης.

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο ΟΑΚΑ, με την ΑΕΚ και τον Αστέρα Τρίπολης να μένουν στο 2-2. Οι Αρκάδες μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν 2-0 μέσα σε ένα δίλεπτο, χάρη στα γκολ των Λουίς Φερνάντεθ στο 16’ και Σουάρεθ στο 18’.

Η Ένωση αντέδρασε προς το τέλος του ημιχρόνου, μειώνοντας στο 40’ με τον Σιμάνσκι, ενώ ο Πολωνός είχε δοκάρι στο 44’. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ βελτίωσε την εικόνα της και πίεσε, ισοφαρίζοντας στο 68’ σε 2-2 πάλι με τον Σιμάνσκι. Παρά τις χαμένες ευκαιρίες στη συνέχεια, το σκορ δεν άλλαξε.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από το ΟΑΚΑ…

ΠΑΟΚ: Πέθανε ο Νίκος Τζαντζαράς
LIVE Euroleague: Ο «τελικός» για το Final Four του Παναθηναϊκού AKTOR κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ
Παναθηναϊκός Aktor: Στο ΟΑΚΑ για τον... τελικό ο Δ. Γιαννακόπουλος
Παναθηναϊκός: Ατομικό για Μπερνάρ και Ιωαννίδη