ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0: Έτσι νίκησε ο «Δικέφαλος» (photos+video)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις της νίκης του ΠΑΟΚ επί του Αστέρα Τρίπολης με 2-0.

Το νικηφόρο σερί του στη Super League διεύρυνε ο ΠΑΟΚ σε πέντε παιχνίδια, καθώς νίκησε δύσκολα 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης. Η αναμέτρηση «στράβωσε» για τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο, που δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί και στο 38’ έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ελ Καντουρί.

Αντί οι Αρκάδες να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό πλεονέκτημα, ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που έπαιξε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 57’ ο Ζίβκοβιτς είχε δοκάρι και στο 64’ ο Τζόλης με εξαιρετικό πλασέ πέτυχε το 1-0. Ο νεαρός άσος κέρδισε πέναλτι στο 69’ και ο Σέρβος μέσος το αξιοποίησε, γράφοντας το 2-0.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα…

Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: Εξαντλούν τα εισιτήρια οι Ιταλοί για τον τελικό του Conference League
Τελικός Conference League: Ανακοίνωση για νέες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις και σχολεία - Οι απαγορεύσεις
Super League: Οι διαιτητές της τελευταίας αγωνιστικής που κρίνει τον τίτλο και την τρίτη θέση
Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: Και επίσημα σε ελεύθερο κανάλι ο τελικός του Conference League