ΟΦΗ-Παναθηναϊκός: Ισοφαρίζει ο Καρλίτος, χάνει πέναλτι ο Μακέντα (photos+videos)

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός: Δυνατά μπαίνει ο Παναθηναϊκός και κάνει το 1-1 με τον Καρλίτος, αλλά ο Μακέντα χάνει το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Τρομερή εξέλιξη με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Παναθηναϊκό, με τον Καρλίτος να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με την πράσινη φανέλα και να ισοφαρίζει σε 1-1 με το ξεκίνημα της επανάληψης.

Στο 49’ η μπάλα πέρασε από αριστερά -από τον Βέλεθ- στον Μακέντα, από τις κόντρες έφτασε στον Καρλίτος κι αυτός με δεξί σουτ εκτέλεσε τον Βάτερμαν!

Ωστόσο, οι «πράσινοι» έχασαν χρυσή ευκαιρία να ανατρέψουν το σκορ μέσα σε λίγα λεπτά, καθώς ο Μακέντα κέρδισε πέναλτι από τον Μεγιάδο, αλλά ο Βάτερμαν απέκρουσε την εκτέλεση του Ιταλού.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία