ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός: Του… κεφαλιού του ο Ελ Αραμπί, το έφερε στα ίσια (photos+video)

ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός: Ο Μαροκινός συνεχίζει να σκοράρει.

Γρήγορη ήταν η αντίδραση που έβγαλε ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες». Οι Ηπειρώτες, στον αγώνα της 4ης αγωνιστικής της Super League, είχαν ανοίξει το σκορ από το 6ο λεπτό με τον Παμλίδη.

Για τον λόγο αυτό, ο Πέδρο Μαρτίνς αποφάσισε να αλλάξει τα… πλάνα του. Έτσι, πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Φορτούνη στην θέση του Εμβιλά, με τον Έλληνα μέσο να έχει συμβολή στο τέρμα που σημείωσαν οι «ερυθρόλευκοι» με τον Ελ Αραμπί.

Συγκεκριμένα, ήταν το 51ο λεπτό, όταν ο Ραφίνια πήρε τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, έβγαλε την μπάλα προς τον διεθνή μεσοεπιθετικός, αυτός με τη μία αναζήτησε το… κεφάλι του Ελ Αραμπί, ο οποίος δεν λάθεψε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Δείτε το βίντεο και τις φωτογραφίες…

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ