Ατρόμητος-ΟΦΗ 1-0: Νέα νίκη με Γούτα (photos)

Ατρόμητος και ΟΦΗ μοιράστηκαν από ένα καλό ημίχρονο, αλλά οι Περιστεριώτες νίκησαν 1-0 με γκολ του Γούτα. Αήττητος στα φιλικά ο Ατρόμητος, ο ΟΦΗ έχασε με το ίδιο σκορ, όπως και με τον Παναθηναϊκό.

Ο Ατρόμητος νίκησε 1-0 τον ΟΦΗ σε φιλικό παιχνίδι στο Περιστέρι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν γκολ, όπως και στο πρώτο τους φιλικό με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

Η ομάδα του Κάναντι, αντίθετα, παρουσιάστηκε βελτιωμένη στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Γούτα, ο οποίος διαμόρφωσε με κεφαλιά του τελικό 1-0.

Ο Κάναντι χρησιμοποίησε για πρώτη φορά τους Γκαλβάο, Μουνίθ. Ο έμπειρος τεχνικός παρέταξε την ομάδα του με 3-4-2-1. Ο Γιαννιώτης στο τέρμα, με τους Γούτα, Ρισβάνη Γκαλβάο στην τριάδα της άμυνας. Δεξί μπακ χαφ ο Γκάλο κι αριστερά ο Τομάσεβιτς. Οι Μπουσουλάτζιτς, Σάλομον ήταν στον άξονα και οι Ραμπέλο, Μουνίθ πλαισίωναν τον Μανούσο.

Ο Γιώργος Σίμος ξεκίνησε, όπως και με τον Παναθηναϊκό με 4-3-3. Ο Σωτηρίου στο τέρμα, ο Μαρινάκης δεξί μπακ κι Κοροβέσης αριστερό. Στόπερ ήταν οι Γιαννούλης, Διαμαντής. Στα χαφ οι Σακόρ, Στάικος με τον Βαζ λίγο πιο μπροστά.  Δεξί εξτρέμ ήταν ο Σαρντινέρο, αριστερό ο Γρίβας και στη κορυφή της επίθεσης ο Γκαργκαλατζίδης.

Ευκαιρίες ο ΟΦΗ

ο πρώτο ημίχρονο οι Ηρακλειώτες ήταν πιο απειλητικοί. Στο 15’ ο Βαζ κόπηκε από τον Σάλομον και στο 16' ο Γιαννιώτης μπλόκαρε το σουτ του Στάικου. Στο 21’ π΄λι ο Γιαννιώτης απέκρουσε σουτ του Σαρντινέρο.

Γκολ ο Ατρόμητος

Το σκηνικό άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος πήρε τα ηνία, ενώ ο Κάναντι γύρισε το σύστημα σε 4-4-2. Το γκολ σημειώθηκε στο 60’ με κεφαλιά του Γούτα έπειτα από ασίστ του Ούμπιδες.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης (75' Θεοδωράκης), Ρισβάνης, Γκαλβάο (46' Κιβρακίδης), Γούτας (75' Στρούγγης), Γκάλο, Τομάσεβιτς (75' Νταβιώτης), Μπουσουλάτζιτς (57' Ούμπιδες), Σάλομον (75' Νάτσος), Μουνίθ (46' Γιακουμάκης), Ραμπέλο (75' Αγκάγιεφ), Μανούσος (57' Κωτσόπουλος).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (46' Βάτερμαν), Μαρινάκης (81' Βαφέας), Διαμαντής (46' Βούρος), Γιαννούλης (77' Σελίμοβιτς), Κοροβέσης (64' Ουές), Στάικος (77' Νέιρα), Σακόρ (64' Νοικοκυράκης), Βαζ (81' Μίγγος), Σαρντινέρο (64' Σουρνάκης), Γρίβας (64' Ναμπί), Γκαρκαλατζίδης (46' Φιγκεϊρέδο).

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση