ΠΑΟΚ-ΑΕΛ: Ξέσπασμα Κούγια και... Βιεϊρίνια στην Τούμπα! (photos)

Δύο ανακοινώσεις κατά της διαιτησίας εξέδωσε ο Αλέξης Κούγιας στο ημίχρονο του αγώνα της ΑΕΛ με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Πυρ και μανία ο Αλέξης Κούγιας με τη διαιτησία στην Τούμπα. Ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ ΑΕΛ εξέδωσε δύο ανακοινώσεις διαμαρτυρίας που θα συζητηθούν.

Για τη φάση στην οποία οι Θεσσαλοί ζήτησαν πέναλτι στο 5' όταν ο Ασούμπρε έκανε το σουτ και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ίνγκασον. Ο Τάσσης επικοινώνησε με τον Τζοβάρα που είναι στο VAR και διέταξε να συνεχιστεί κανονικά το ματς, κάτι που δεν άρεσε στον Κούγια.

«Τι κάνετε ρε;

Αν δεν είναι αυτό πέναλτι, ποιο είναι;

Θα το καταστρέψετε εντελώς το ποδόσφαιρο;

Θα φύγουν και οι τελευταίοι;

Ποιος είναι στο VAR που δεν ζήτησε ανασκόπηση;», ήταν το πρώτο «χτύπημα» για να ακολουθήσει και δεύτερο λίγο πριν το ημίχρονο με επίθεση στον Βρακά.

«Α ρε Βρακά με τα κατορθώματα σου. Από την ΑΕ Γιάννενα σε βλέπω Πρόεδρο της UEFA και το γιο σου στη Γιουβέντους…».

Ο ΠΑΟΚ πάντως πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0 χάρη σε γκολ του Σφιντέρσκι μετά από πάσα του Βιεϊρίνια που έγραψε ιστορία καθώς συμπλήρωσε 200 συμμετοχές με την ασπρόμαυρη φανέλα και έστειλε μήνυμα συμπαράστασης στον Λεό Ζαμπά μαζί με τους συμπαίκτες του.

Θυμίζουμε ότι ο Ζαμπά τέθηκε υποβλήθηκε σε επέμβαση και θα επιστρέψει στη δράση σε 2-3 μήνες.

Μπαρτσελόνα: Ανανέωσε μέχρι το 2027 ο Κουμπαρσί
Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)