Άρης: Το εντυπωσιακό φετινό στατιστικό

Ο Άρης τη φετινή σεζόν «τρέχει» με ένα συγκεκριμένο και άκρως εντυπωσιακό στατιστικό στοιχείο.

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Άρης, επικρατώντας με 1-0 της Ξάνθης στα Πηγάδια, στο ντεμπούτο του Μίκαελ Ένινγκ στον πάγκο των «κιτρίνων».

Ο Άρης άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, δίνοντας συνέχεια σε ένα άκρως εντυπωσιακό στατιστικό στοιχείο, που «τρέχει» από την αρχή της σεζόν.

Η ομάδα του Μίκαελ Ενινγκ έχει πετύχει 12 γκολ σε 7 αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα και τα 5 εξ αυτών έχουν σημειωθεί στο πρώτο τέταρτο των αγώνων της, ποσοστό 41,6%.

Ο Άρης σκόραρε μέχρι το 15ο λεπτό με Ξάνθη, Ολυμπιακό, Λάρισα και ΠΑΟΚ, δηλαδή για τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια. Με την ομάδα του κάμπου μάλιστα πέτυχε δύο γκολ σε αυτό το διάστημα (10΄-12΄) με τους Βέλεθ και Γκάμα.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)