Αστέρας Τρίπολης: Φιλική ήττα από την Τσβόλε (video)

Καλή εμφάνιση, αλλά έλειψε το γκολ από τον Αστέρα Τρίπολης.

Άστοχος ήταν ο Αστέρας για ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι και γνώρισε την ήττα με 1-0 στην Ολλανδία από την Τσβόλε. Οι Αρκάδες δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά για ένα ακόμα παιχνίδι, έδειξαν αδυναμία στο σκοράρισμα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από δύο καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Ο Παπαδόπουλος με δύο εντυπωσιακές επεμβάσεις κράτησε το μηδέν για την εστία του, η μία στο 13' και η άλλη στο 38'.

Ο Αστέρας είχε δύο στιγμές στο πρώτο 45λεπτο. Στο 32' ο Δουβίκας έστρωσε για τον Καπίγια, αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε λίγο άουτ. Στις καθυστερήσεις ο Καλτσάς εκτέλεσε φάουλ αλλά ο τερματοφύλακας της Τσβόλε έδιωξε \δύσκολα την κεφαλιά του Μαρκ Φερνάντεθ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, αφού στο 54' ο Ιγκλέσιας θέλησε να περάσει την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα από κοντινή απόσταση, αλλά εκείνος κατάφερε να αποκρούσει. Η Τσβόλε σκόραρε στο 67' με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Χάμερ. Ο Αστέρας πάλεψε για την ισοφάριση, πίεση την αντίπαλη άμυνα σε αρκετές περιπτώσεις, είχε την ευκαιρία με το σουτ του Ρεζίς στο 83' που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Τσβόλε, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος (51' Μιχαήλ/ 76' Τσιφτσής), Κώτσιρας, Πασαλίδης (71' Χριστόπουλος), Αντζουλάς (65' Ματρικάρντι), Μαρτίνες (46' Κυριακόπουλος), Βαλιέντε (46' Ιγκλέσιας), Φερνάντεθ Μπόρχα (84' Τασουλής), Καπίγια (84' Μπέλοκ), Καλτσάς (76' Τζίμας), Φερνάντεθ Μαρκ (71' Μπαστιάνος), Δουβίκας (56' Ρεζίς)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης...

Samenvatting PEC Zwolle - Asteras Tripolis

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50