Πανθρακικός – Ηρακλής 0-3: Χαλαρό πέρασμα για τον «γηραιό»

Εξαιρετικό παιχνίδι έκανε ο Ηρακλής που επικράτησε 3-0 του Πανθρακικού εκτός έδρας.

Με θετικό τρόπο έκλεισε τις εκτός έδρας υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ο Ηρακλής καθώς πήρε μεγάλη νίκη με 3-0 απέναντι στον Πανθρακικό εκτός έδρας.

Στο 17’ ο Λεοζίνιο με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Τα άλλα τέρματα, σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Ρομάνο στο 88’ να κάνει το 2-0 και τον Περόνε στο 89’ να διαμορφώνει το τελικό 3-0. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Ιντζόγλου χωρίς αυτό να αλλάξει κάτι στην αναμέτρηση.

Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό