ΠΑΟΚ: Ο Μπερμπάτοφ νίκησε την Κ20

«Οικογενειακή» υπόθεση ήταν το φιλικό του Σαββάτου στη Νέα Μεσημβρία με την πρώτη ομάδα ν’ αντιμετωπίζει την… απαλλαγή της.

Οι μεγάλοι κέρδισαν τους μικρούς με 3-1 με δύο γκολ του Μπερμπάτοφ κι ένα του Μαλεζά. Ο Δεληγιαννίδης σκόραρε για την Κ20. Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με σουτ τουΔεληγιαννίδη , ενώ είχε και δοκάρι με τον Κάκκο και η πρώτη ομάδα ισοφάρισε τα δοκάρια με τον Ζάιρο και το σκορ με πέναλτι του Μπερμπάτοφέπειτα από ανατροπή του Βίτορ .

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρέφερι Δημήτρης Δανιηλίδης έδειξε και πάλι την άσπρη βούλα σε χέρι του Ρικάρντο Κόστα που είχε πάρει… μεταγραφή κι οΜπερμπάτοφ έκανε το 2-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαλεζάς με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ροντρίγκες .

Ο Μαλεζάς ξεκίνησε με την Κ20 και άλλαξε στο ημίχρονο με τον Ρικάρντο Κόστα, ενώ ο Δεληγιαννίδης στην επανάληψη αντικατέστησε τον Λέοβατς , ο οποίος για προληπτικούς λόγους επειδή προέρχεται από τραυματισμό, αγωνίστηκε μόνο στο πρώτο μέρος.

Ο Τέρι Αντόνις αγωνίστηκε σε όλη την αναμέτρηση, ενώ οι Παναγιώτης Γλύκος , Γκόικο Τσίμιροτ ακολούθησαν ειδικό πρόγραμμα κι ο Γιάννης Σκόνδρας απουσίαζε λόγω ίωσης.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ ήταν Μελισσάς, Ρικάρντο Κόστα (Μαλεζάς), Τζαβέλλας,Βίτορ, Αντόνις, Γκολάσα, Ροντρίγκες, Λέοβατς (Δεληγιαννίδης), Ζάιρο, Μπερμπάτοφ, Κοροβέσης.

Πηγή: paokfc.gr

NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights