Ξάνθη: Με επιτυχία το 2ο Πασχαλινό Τουρνουά
SHARE

Ξάνθη: Με επιτυχία το 2ο Πασχαλινό Τουρνουά

Ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Μ. Δευτέρας το 2ο Πασχαλινό Τουρνουά της Ξάνθης στα Πηγάδια, το οποίο στέφθηκε με επιτυχία.

Και φέτος τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να ξεδιπλώσουν το ποδοσφαιρικό τους ταλέντο ενώ παράλληλα οι ομάδες να δείξουν την δουλειά που κάνουν στα τμήματα υποδομών τους. Την τελετή λήξης τίμησαν με την παρουσία τους οι ποδοσφαιριστές της Ξάμθης, Μανώλης Μπέρτος, Μαρσελίνιο Λέιτε, Ράιαν Σμιθ και Παναγιώτης Τριάδης που βράβευσαν στο πρόσωπο των αρχηγών τις ομάδες που συμμετείχαν.

Στην σύντομη ομιλία τους ο Βασίλης Δανιήλ και ο Περικλής Καλογιάννης ευχαρίστησαν τόσο τους συμμετέχοντες όσο κι όλους αυτούς που βοήθησαν στην διοργάνωση για να στεφθεί με επιτυχία, ανανεώνοντας το ραντεβού τους για την επόμενη σαιζόν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τουρνουά:

Παιδικό (Κ-15)
 
Α’ Όμιλος
 Σάββατο 27/04 – 1ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ολυμπιακός Καβάλας 4-0
 Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου – Α.Ο. Βιστωνίδας 4-2
 
Κυριακή 28/04 – 2ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Α.Ο. Βιστωνίδας 2-1
 Ολυμπιακός Καβάλας – Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου 2-3
 
Κυριακή 28/04 – 3ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου 1-4
 Ολυμπιακός Καβάλας – Α.Ο. Βιστωνίδας 0-3
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 1. Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου 9
 2. SKODA ΞΑΝΘΗ Α' 6
 3. Α.Ο. Βιστωνίδας 3
 4. Ολυμπιακός Καβάλας 0
 
Β’ Όμιλος
 Σάββατο 27/04 – 1ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός – Ακαδημία Γιαννιτσών 2-1
 Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης – SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 0-1
 
Κυριακή 28/04 – 2ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός – SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 1-0
 Ακαδημία Γιαννιτσών - Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 0-2
 
Κυριακή 28/04 – 3ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός - Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 1-0
 Ακαδημία Γιαννιτσών – SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 5-1
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 1. Πανθρακικός 9
 2. Ακαδημία Γιαννιτσών 3
 3. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 3
 4. SKODA ΞΑΝΘΗ Β' 3
 
Αγώνες Κατάταξης
 Ολυμπιακός Καβάλας - SKODA ΞΑΝΘΗ Β' 1-3
 Α.Ο. Βιστωνίδας - Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 2-0
 SKODA ΞΑΝΘΗ Α' - Ακαδημία Γιαννιτσών 0-0 (3-1 στα πέναλτι)
 Α.Σ. Αργοναύτες - Πανθρακικός 0-1
 
Τελική Κατάταξη
 1. Πανθρακικός
 2. Α.Σ. Αργοναύτες
 3. SKODA ΞΑΝΘΗ Α'
 4. Ακαδημία Γιαννιτσών
 5. Α.Ο. Βιστωνίδας
 6. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης
 7. SKODA ΞΑΝΘΗ Β'
 8. Ολυμπιακός Καβάλας
 
Προπαιδικό (Κ-13)

Α’ Όμιλος
 Σάββατο 27/04 – 1ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ – Δόξα Δράμας 8-3
 Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου – Ολυμπιακός Καβάλας 2-2
 
Κυριακή 28/04 – 2ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ – Ολυμπιακός Καβάλας 3-0
 Δόξα Δράμας – Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου 2-1
 
Κυριακή 28/04 – 3ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ – Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου 2-0
 Δόξα Δράμας – Ολυμπιακός Καβάλας 2-0
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 1. SKODA ΞΑΝΘΗ 9
 2. Δόξα Δράμας 6
 3. Αργοναύτες Λήμνου 1
 4. Ολυμπιακός Καβάλας 1
 
Β’ Όμιλος
 Σάββατο 27/04 – 1ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός – Αγ. Νικόλαος Χαλκιδικής 10-2
 Ακαδημία Γιαννιτσών – Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 2-0
 
Κυριακή 28/04 – 2ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός – Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 0-2
 Αγ. Νικόλαος Χαλκιδικής - Ακαδημία Γιαννιτσών 0-14
 
Κυριακή 28/04 – 3ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός - Ακαδημία Γιαννιτσών 1-5
 Αγ. Νικόλαος Χαλκιδικής – Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 1-5
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 1. Ακαδημία Γιαννιτσών 9
 2. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 6
 3. Πανθρακικός 3
 4. Άγ. Νικόλαος Χαλκιδικής 0
 
Αγώνες Κατάταξης
 Ολυμπιακός Καβάλας - Αγ. Νικόλαος 10-0
 Αργοναύτες Λήμνου - Πανθρακικός 4-0
 Δόξα Δράμας - Καππαδόκες 1-4
 SKODA ΞΑΝΘΗ - Ακαδημία Γιαννιτσών 3-3 (4-5 στα πέναλτι)
 
Τελική Κατάταξη
 1. Ακαδημία Γιαννιτσών
 2. SKODA ΞΑΝΘΗ
 3. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης
 4. Δόξα Δράμας
 5. Αργοναύτες Λήμνου
 6. Πανθρακικός
 7. Ολυμπιακός Καβάλας
 8. Αγ. Νικόλαος Χαλκιδικής
 
Junior (Κ-11)

Α’ Όμιλος
 Σάββατο 27/04 – 1ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ακαδημία Γιαννιτσών 3-2
 Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου – Ολυμπιακός Καβάλας 1-1
 
Κυριακή 28/04 – 2ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ολυμπιακός Καβάλας 4-0
 Ακαδημία Γιαννιτσών – Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου 6-0
 
Κυριακή 28/04 – 3ος Αγώνας Ομίλου
 SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Α.Σ. Αργοναύτες Λήμνου 2-1
 Ακαδημία Γιαννιτσών – Ολυμπιακός Καβάλας 1-2
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α' 9
 2. Ολυμπιακός Καβάλας 4
 3. Ακαδημία Γιαννιτσών 3
 4. Αργοναύτες Λήμνου 1
 
Β’ Όμιλος
 Σάββατο 27/04 – 1ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός – Δόξα Δράμας 0-9
 Ολυμπιακός Ξάνθης – SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 9-2
 
Κυριακή 28/04 – 2ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός – SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 7-1
 Δόξα Δράμας - Ολυμπιακός Ξάνθης 1-2
 
Κυριακή 28/04 – 3ος Αγώνας Ομίλου
 Πανθρακικός - Ολυμπιακός Ξάνθης 2-5
 Δόξα Δράμας – SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 8-1
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 1. Ολυμπιακός Ξάνθης 9
 2. Δόξα Δράμας 6
 3. Πανθρακικός 3
 4. SKODA ΞΑΝΘΗ Β' 0
 
Αγώνες Κατάταξης
 Αργοναύτες Λήμνου - SKODA ΞΑΝΘΗ Β' 0-0 (3-4 στα πέναλτι)
 Ακαδημία Γιαννιτσών - Πανθρακικός 3-3 (1-4 στα πέναλτι)
 Ολυμπιακός Καβάλας - Δόξα Δράμας 0-4
 SKODA ΞΑΝΘΗ Α' - Ολυμπιακός Ξάνθης 1-2
 
Τελική Κατάταξη
 1. Ολυμπιακός Ξάνθης
 2. SKODA ΞΑΝΘΗ Α'
 3. Δόξα Δράμας
 4. Ολυμπιακός Καβάλας
 5. Πανθρακικός
 6. Ακαδημία Γιαννιτσών
 7. SKODA ΞΑΝΘΗ Β'
 8. Αργοναύτες Λήμνου
 
MVP
 
Στην κατηγορία Παιδικού καλύτερος παίκτης αναδείχθηκε ο Πεντεζίδης της Βιστωνίδας, στην κατηγορία Προπαιδικού ο Τσιάρας του Αγ. Νικολάου ενώ στην κατηγορία Junior o Στοϊνοβιτς του Πανθρακικού.
 
Καλύτεροι τερματοφύλακες
 
Στην κατηγορία Παιδικού καλύτερος τερματοφύλακας αναδείχθηκε ο Κυριαζής της SKODA ΞΑΝΘΗ, στην κατηγορία Προπαιδικού ο τερματοφύλακας του Πανθρακικου και στην κατηγορία Junior o Τσατάι της SKODA ΞΑΝΘΗ.
 
Πρώτοι σκόρερ
 
Στην κατηγορία του Παιδικού ισοβάθμησαν στην πρώτη θέση οι Παναγιωτέλλης (Ακαδημία Γιαννιτσών) και Πλάφας (Αργοναύτες Λήμνου), στην κατηγορία Προπαιδικού ο Σουλεϊμάν της SKODA ΞΑΝΘΗ και στην κατηγορία Junior o Σάββας της Δόξας Δράμας.



Παναθηναϊκός: Φουλάρει για δυο εξτρέμ
Παναθηναϊκός: Φουλάρει για δυο εξτρέμ
Ολυμπιακοί Αγώνες-Πόλο: Ελλάδα για σπουδαία πράγματα - Κοίταξε στα μάτια την Ιταλία (photos+video)
Ολυμπιακοί Αγώνες-Πόλο: Ελλάδα για σπουδαία πράγματα - Κοίταξε στα μάτια την Ιταλία (photos+video)
Άκης Πετρετζίκης: Σπανακόπιτα κουρού
Άκης Πετρετζίκης: Σπανακόπιτα κουρού
ΠΑΟΚ: Στην τελική ευθεία για Τζιοβίνκο
ΠΑΟΚ: Στην τελική ευθεία για Τζιοβίνκο

Αρνιακός στο Newsbomb.gr: Θα «βράσει» η χώρα - Πού θα χτυπήσουν 45άρια - Τι να προσέξουν οι πολίτες

Αρνιακός στο Newsbomb.gr: Θα «βράσει» η χώρα - Πού θα χτυπήσουν 45άρια - Τι να προσέξουν οι πολίτες

Κυβέρνηση: Η στρατηγική για αντιμετώπιση της πανδημίας – Οι τοπικές εξάρσεις και το μοντέλο Μυκόνου

Κυβέρνηση: Η στρατηγική για αντιμετώπιση της πανδημίας – Οι τοπικές εξάρσεις και το μοντέλο Μυκόνου

Φρεγάτες: Ρελάνς! Προβάδισμα για τις Belh@rra στην τελική ευθεία -Δίνουν δύο πλοία οι Γάλλοι το 2025

Φρεγάτες: Ρελάνς! Προβάδισμα για τις Belh@rra στην τελική ευθεία -Δίνουν δύο πλοία οι Γάλλοι το 2025

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020 - Τένις: Εύκολη νίκη και πρόκριση στους «16» για τον Στέφανο Τσιτσιπά

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020 - Τένις: Εύκολη νίκη και πρόκριση στους «16» για τον Στέφανο Τσιτσιπά

Εμβολιασμός παιδιών 12 - 15: Όσα πρέπει να γνωρίζετε - Βήμα προς βήμα η διαδικασία του ραντεβού

Εμβολιασμός παιδιών 12 - 15: Όσα πρέπει να γνωρίζετε - Βήμα προς βήμα η διαδικασία του ραντεβού

«Καμπανάκι» Βατόπουλου στο Newsbomb.gr: «Η νόσος είναι βαριά» - Θα αυξηθούν οι εισαγωγές στις ΜΕΘ

«Καμπανάκι» Βατόπουλου στο Newsbomb.gr: «Η νόσος είναι βαριά» - Θα αυξηθούν οι εισαγωγές στις ΜΕΘ

Πού εδράζει την αισιοδοξία του για την οικονομία ο Κυριάκος Μητσοτάκης;

Πού εδράζει την αισιοδοξία του για την οικονομία ο Κυριάκος Μητσοτάκης;

Τόλης Βοσκόπουλος: Αυτή είναι η μεγάλη του επιθυμία που γνώριζαν μόνο η κόρη και η σύζυγός του

Τόλης Βοσκόπουλος: Αυτή είναι η μεγάλη του επιθυμία που γνώριζαν μόνο η κόρη και η σύζυγός του