Super League 2: Κορυφή για τρεις - Η βαθμολογία (photos)

Συναρπαστική η εξέλιξη των αγώνων της 2ης αγωνιστικής της Super League 2.

Με γκολ του Αντώνη Καπνίδη στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων η Ξάνθη πήρε τη νίκη με 1-0 στο ντέρμπι της 2η αγωνιστικής κόντρα στον Ιωνικό και σκαρφάλωσε στην κορυφή της κατάταξης της Super League 2. Μαζί της στην πρώτη θέση βρίσκονται τα Τρίκαλα, τα οποία νίκησαν στο θεσσαλικό ντέρμπι της κατηγορίας τον Απόλλωνα Λάρισας με 1-0.

Ο Λεβαδειακός είναι επίσης συγκάτοικος στην κορυφή με Ξάνθη και Τρίκαλα, αφού αν και κινδύνεψε με ήττα στην έδρα του από τα Χανιά, τελικά κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με 1-1.

Στη Ρόδο, Διαγόρας και Παναχαϊκή μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1), ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας και η ΑΕ Καραϊσκάκης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.

Οι παίκτες της Super League 2 δεν ξεχνούν τη Football League και ζήτησαν με πανό να ξεκινήσει κι εκεί η δράση.

Δείτε τη βαθμολογία...

ΑΕΚ: Ανοίγει τις πύλες του το Μουσείο Ιστορίας | Τα ωράρια λειτουργίας κι οι τιμές των εισιτηρίων
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα