ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2: Ματσάρα αλλά για... ένα ημίχρονο

Super League 2: Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ισοπαλία για τον ΟΦ Ιεράπετρας που έμεινε στο 2-2 με την ΑΕ Καραϊσκάκης, που πήρε τον πρώτο βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα, μόλις στο 9ο λεπτό, με… δράστη τον Δεινόπαπα, ο οποίος με πλασέ πάνω από τον Παπαδόπουλο, έκανε το 1-0 για τους Αρτινούς. Ωστόσο, στο 30’ οι Κρητικοί κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια, όταν ο Δούμτσιος ανέτρεψε τον Γκίνη, ο διαιτητής έδειξε το πέναλτι και ο Ντάλα Κόστα από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το 1-1.

Όμως, έξι λεπτά αργότερα και πάλι οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα. Συγκεκριμένα, ο Δούμτσιος βρέθηκε σε θέση βολής και με τρομερό γυριστό σουτ, νίκησε τον Παπαδόπουλο, «γράφοντας» το 2-1 για την ΑΕ Καραϊσκάκης. Όμως για μία ακόμα φορά, η ομάδα της Ιεράπετρας βρήκε την απάντηση. Στο 40’ ο Γκίνη κατάφερε να στείλει τη μπάλα στην εστία του Σοϊλεμεζόγλου και έκανε το 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά. Οι δύο ομάδες έδειξαν περισσότερη προσήλωση στα αμυντικά τους καθήκοντα, οι αλλαγές των προπονητών δεν βοήθησαν αισθητά στην αλλαγή της εικόνας κι έτσι, ΟΦ Ιεράπετρας και ΑΕ Καραϊσκάκης μοιράστηκαν από έναν βαθμό στην δεύτερη… στροφή της Super League 2.

ΟΦ Ιεράπετρας (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Παπαδόπουλος, Πριόνας (62’ Βογιατζής), Μαουσέρο, Ζήσης (46’ Αργαούτογλου), Φουάσης (46’ Καπίας), Σμίλτος, Κoύστα, Λεμονής, Ντάλα Κόστα (73’ Γκούφα), Γκίνη, Μπαράτα (62’ Καψάλης).

ΑΕ Καραϊσκάκη (Βασίλειος Αργυρίου): Σοϊλεμεζόγλου, Φαν Ίπερεν, Λόβριτς, Δερμιτζάκης (83’ Κορέλας), Γιαννιώτης, Παπανίκου, Γαλεάδης (55’ Μαραθωνίτης), Νταλακούρας (83’ Χατζηδίμπας), Δούμτσιος, Δεινόπαπας (69’ Λουίς Φελίπε), Τάμπας.

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)