Super League 2: «Απέδρασε» στις καθυστερήσεις από τη Δράμα ο ΠΑΣ Γιάννινα (videos)

Τρομερό ματς στη Δράμα για την 19η στροφή της Super League 2.

Με γκολ του Λεό στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε δραματική νίκη με 2-1 επί της Δόξας στη Δράμα, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League 2, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για την επάνοδό του στη μεγάλη κατηγορία. Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» προηγήθηκε στο 21΄ με κοντινή προβολή του Κρίζμαν και φάνηκε να ελέγχει το παιχνίδι, αλλά στο β΄ μέρος οι «μαυραετοί» ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 63΄, με κεφαλιά του Κρητικού. Στο φινάλε, όμως, οι πρωτοπόροι πίεσαν και δικαιώθηκαν στο 94΄, όταν ο Λεό από κοντά, μετά από κεφαλιά-πάσα του Παντελάκη, «νίκησε» τον Μένκα και χάρισε στην ομάδα του τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Νωρίτερα, αν και δυσκολεύτηκε περισσότερο του αναμενομένου, ο Απόλλων Λάρισας επικράτησε 3-0 του ουραγού Απόλλωνα Πόντου στο γήπεδο του Μακεδονικού. Ο Χατζής με πέναλτι στο 67΄, ο Σιφναίος στο 81΄ και ο Μπαστακός στις καθυστερήσεις πέτυχαν τα γκολ της θεσσαλικής ομάδας, που συνεχίζει να μάχεται για μία θέση στην πρώτη εξάδα, που οδηγεί στα πλέι-οφ ανόδου.