Απόλλων Σμύρνης: «Ένας… απολαυστικός διαιτητής»

Ανακοίνωση κατά της διαιτησίας του αγώνα με τον Λεβαδειακό εξέδωσε ο Απόλλων Σμύρνης.

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Κατοίκου (Αθηνών) είχε ο Απόλλων Σμύρνης, μετά από την εντός έδρας ήττα από τον Λεβαδειακό. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» εξέδωσε ανακοίνωση διαμαρτυρίας, κάνοντας λόγο για έναν… απολαυστικό διαιτητή, που δεν είδε πολλά στο παιχνίδι.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Κι όμως επρόκειτο για διαιτητή. Μάλιστα... απολαυστικό. Που δεν είδε ένα πέναλτι. Που δεν είδε έναν τερματοφύλακα να τραυματίζεται ολομόναχος. Που δεν είδε τις καθυστερήσεις της αντίπαλης ομάδας. Που έκανε κι αυτός ακόμα καθυστερήσεις ευρισκόμενος κάθε λίγο και λιγάκι στους δύο πάγκους. Που έδειξε τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις αν και συνολικά οι «ξαπλωμένοι» ποδοσφαιριστές, ο αντίπαλος τερματοφύλακας και ο ίδιος με τα δικά του πήγαινε - έλα στους πάγκους, «έκλεψαν» περισσότερα από είκοσι λεπτά.

Ένας... απολαυστικός διαιτητής. Ελπίζουμε αυτοί που τον παρακολούθησαν να φροντίσουν για την προαγωγή του».

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι