Δανδίκας: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου»

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε στις δηλώσεις του, ο τεχνικός του Απόλλωνα 1926, Μάκης Δανδίκας, μετά την νίκη 5-0 των «Ποντίων» απέναντι στην Ζάκυνθο.

Χαρακτηριστικά ο τεχνικός των «κοκκινόμαυρων είπε: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές. Ευχαριστώ και τον κόσμο που μας βοήθησε με την φωνή του. Ήταν ένα παιχνίδι που δεν περιμέναμε ότι θα κερδίζαμε με αυτό το σκορ. Δεν το έδειχνε από το πρώτο ημίχρονο. Είχαμε μια ελαφρά υπεροχή, αλλά είχαμε αποφασίσει με τα παιδιά να βαδίσουμε σε αυτό το πλάνο. Να είμαστε σφιχτοί και στην διάρκεια να χτυπήσουμε το παιχνίδι για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Ερχόμαστε από μια μεγάλη νίκη μέσα στην Καρδίτσα. Έγινε και η σημερινή νίκη, που είναι σημαντική και για ψυχολογικούς και για βαθμολογικούς λόγους. Ο αντίπαλος είχε δυο ημέρες λιγότερη κούραση από εμάς. Στο δεύτερο ημίχρονο μετά την αποβολή και το γκολ του Φιγκερόα παίξαμε αρκετά δημιουργικό ποδόσφαιρο και μπορούσαμε να πετύχουμε και άλλο τέρμα. Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι που είναι με τον Ηρακλή γιατί η βαθμολογική μας θέση δεν μας αφήνει να χαλαρώσουμε καθόλου»

Για το αν ήταν αυτό το αληθινό πρόσωπο του Απόλλωνα ανέφερε: «Από την αρχή πίστευα και έλεγα ότι η ομάδα έχει πολλές δυνατότητες. Οι ποδοσφαιριστές είναι πάρα πολύ καλοί. Απλώς στην διάρκεια δεν είχαμε την ανάλογη τύχη. Και οι προηγούμενοι προπονητές προσπάθησαν να δουλέψουν αλλά στο ποδόσφαιρο χρειάζεται τύχη και δουλειά. Εμείς δουλεύουμε και για την ώρα παίρνουμε τα αποτελέσματα. Εμείς κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Πάμε και την Κυριακή για να πάρουμε βαθμούς».