Λάρισα- Εθνικός Σερρών 4-0

Άνετη νίκη της Λάρισας, με 4-0, κόντρα στον Εθνικό Σερρών, για την 23η αγωνιστική της FootballLeague. Οι βυσσινί ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, όταν πέτυχαν και τα τρία, απο τα τέσσερα γκολ.

Δίκαιη η νίκη της Λάρισας, με τους παίκτες του Εθνικού να μην μπορούν να αντιδράσουν , σε κανένα σημείο του αγώνα. Η Λάρισα πήρε ακόμη μια νίκη και θα παλέψει ως το τέλος της κανονικής περιόδου, για να μπει στα playoff.

Η Λάρισα προηγήθηκε στο 13΄ με κεφαλιά ο Μπόγιοβιτς, η μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και τον Πίντο με κοντινή προβολή έκανε το 1-0.Στο 21΄ ο Ελιομάρ εκτέλεσε απευθείας φάουλ και …. 2-0 . Στο 30΄ ο Μπόγιοβιτς με πλασέ έκανε το 3-0. Από εκεί και πέρα η Λάρισα «έσβησε» τις μηχανές. Το σκορ έκλεισε στις καθυστερήσεις με   προβολή του Πίντο.

Οι συνθέσεις

ΑΕΛ: Αποστολίδης, Σαρακατσάνος, Κοντοδήμος, Δεληζήσης, Καρανίκας, Μελισσάς,Πινδώνης,Σέρτζιο(61΄Γιάντσης), Ελιομάρ(81΄Φλεριβάλ) Πίντο Μπόγιοβιτς(70΄Παμλίδης)

Εθνικός Σερρών: Γούπος, Δέντσας, Χατζηδημητρίου(34΄Κορνελάτος) Κουκόλης, Τσιλούλης(83΄Δούμτσιος), Μπλέντι, Σαββίδης, Αγγελίδης, Κρουσταλλέλης, Κρεβατάς(88΄Ελευθεριάδης),Κοντσίδης

Ολυμπιακοί Αγώνες: «Άκυρο» σε Ρώσους και Λευκορώσους εθελοντές λόγω ασφάλειας
Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)
Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας